KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13835125
*
nr 1383 5125
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Signerad, akvarell, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 18:21:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 17:17:59
1
Vinnande bud
8/3 17:40:38
2
150 kr
8/3 17:40:38
1
200 kr (Budbetjänt)
8/3 17:42:15
2
250 kr
8/3 17:42:15
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller john wierth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07
*
John Wierth
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1383 5125
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Signerad, akvarell, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 17:17:59 | 1 | Vinnande bud |
8/3 17:40:38 | 2 | 150 kr |
8/3 17:40:38 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/3 17:42:15 | 2 | 250 kr |
8/3 17:42:15 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller john wierth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22 -
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07